ÇAKÜ Personelleri Geleneksel İftar Buluşmalarında Bir Arada

Rektörümüz Prof.  Dr. Harun Çiftçi, iftar programlarında akademik ve idari personelimizle buluştu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörlüğünün düzenlediği ve iki gün art arda gerçekleştirilen iftar programlarına Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi, Rektör Yardımcılarımız, dekanlarımız, daire başkanlarımız, müdürlerimiz, akademik ve idari personellerimiz ile aileleri katıldı. Üniversitemiz Yaren Salonu’nda gerçekleştirilen iftar programında, yemek sonrası Rektörümüz ve eşi hanımefendi personellerimizi tek tek dolaşarak hasbihâl etti.

Rektör Çiftçi, ÇAKÜ’nün çok büyük bir aile olduğunu ve Ramazan ayı münasebetiyle gerçekleştirilen bu programın personelin birlik beraberlik ruhunu daha da güçlendireceğine inandıklarını söyledi. Rektör Çiftçi, konuşmasının devamında “Ramazan ayı, oruçla sabrı öğrendiğimiz, on bir ayın sultanı kutlu bir aydır. İdrak ettiğimiz bu bereketli günlerin tüm insanlık için barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde zulüm gören Müslümanlar olduğunu hatırlatan Rektör Çiftçi; “Dünyanın birçok yerinde şu an herkes aynı gaye için bekliyor ve gönülden yapılan dualar semaya yükseliyor. Biz de birçok coğrafyada yaşanan sıkıntıların dinmesi ve mazlumların sıkıntılarının giderilmesi için buradan dualar gönderiyoruz.” ifadelerini kullandı.

ÇAKÜ personellerine verdikleri emek için şükranlarını sunan Rektör Çiftçi, iftar yemeğinde emeği geçenlere de ayrıca teşekkür etti.

Yayınlanma Tarihi: 21 Mart 2024 Perşembe